Enduro C – Nousupisteet 2019

#Kilpailija:19/126/12/29/216/223/22/39/317/35/518/530/515/66/717/824/831/85/10Yhteensä
1.Aapo, Tyni, OMK-1-------2--------3
2.Markus, Wikstedt, EMK------------1-2---3
3.Petri, Nyfors, NMK--------1-2-------3
4.Ville, Schroderus, KaMK--------------1--23
5.Janus, Forsgren, SsMK-------------12---3
6.Samu, Vilden, OriMK---------1-2------3
7.Kimmo, Tielinen, LrMP--12--------------3
8.Ari, Hanhinen, JSENS-----------1-----23
9.Mika, Pälvilä, OMK------------1-2---3
10.Onni, Mielonen, AsikMK----2-------------2
11.Juha, Kauranen, NMK---2--------------2
12.Petri, Vänskä, VMK-2----------------2
13.Heikki, Turunen, SiiVe-------------1-1--2
14.Pentti, Keinänen, LoSMK-------2----------2
15.Lauri, Suomela, OriMK------2-----------2
16.Rasmus, Putkonen, JSMK---------2--------2
17.Jan-Petri, Ylisuutari, ValkMK------1-------1---2
18.Pyry, Juupaluoma, JSMK2-----------------2
19.Niilo, Liuksiala, AsikMK--2---------------2
20.Johan, Engblom, MSMK------2-----------2
21.Niko, Keltanen, IMK--2---------------2
22.Onni, Heino, OriMK-2----------------2
23.Tomas, Vickholm, OriMK--------2---------2
24.Mika, Karjalainen, RiES------1---1-------2
25.Aatu, Lipponen, OMK------------2-----2
26.Niko, Ahokas, LoSMK--------------2---2
27.Jaakko, Rinkinen, MäntsMK-----------------22
28.Atte, Kinkkula, JSMK----------------2-2
29.Juha, Aaltonen, MäntsMK---------------2--2
30.Juha, Poutiainen, EMK---11-------------2
31.Leonidas, Tsiopoulos, TSMU-----------2------2
32.Sami, Sillanmäki, AsikMK----------2-------2
33.Heikki, Kaurala, OMK----------------2-2
34.Jaakko, Ahola, OMK-------------2----2
35.Sampo, Ahola, OMK-------------2----2
36.Jesse, Partanen, NRT---1---1----------2
37.Mikko, Kuoppamäki, RCK---2--------------2
38.Ari, Rytkönen, HlMK----2-------------2
39.Lauri, Leinonen, KaMK-2----------------2
40.Samuli, Tenhunen, HyMK----------2-------2
41.Tiitus, Enjala, KeMS-11---------------2
42.Tuukka, Välimäki, JSMK----------------2-2
43.Simo, Kalatie, VMK--------2---------2
44.Matti, Ahonen, JSMK-2----------------2
45.Petri, Palo, MMK------------2-----2
46.Jyri, Laine, SsMK----2-------------2
47.Kimmo, Julku, KaMoKe-1--1-------------2
48.Jussi, Valkeapää, HlMK----------2-------2
49.Mikko, Nisula, MäntsMK-----2------------2
50.Jani, Kaukiainen, HeMK----1---1---------2
51.Niko, Puotsaari, SaMK------------2-----2
52.Janne, Kormano, RCK-----2------------2
53.Juho, Peuhkuri, PSM1--1--------------2
54.Antti, Laine, SsMK-------------2----2
55.Janne, Sainivuo, AsikMK------------2-----2
56.Albert, Juhola, MäntsMK-------------2----2
57.Antti, Anttonen, JSMK----------------1-1
58.Mika, Rinne, SsMK----------1-------1
59.Rami, Vuorinen, VMK-----1------------1
60.Tuomas, Mattila, VMK-----1------------1
61.Aaro, Hämäläinen, OriMK-----------------11
62.Tommi, Kyytsönen, MäntsMK-----------1------1
63.Mikko, Hakala, PMK------------1-----1
64.Valtteri, Kaartinen, KarMK-------------1----1
65.Teppo, Vekka, HlMK----------1-------1
66.Jukka, Puurunen, PCMK--------------1---1
67.Lassi, Määttä, MäntsMK-----------------11
68.Ville, Mäntynen, SaarMPU----------------1-1
69.Mikko, Holopainen, TuMK------------1-----1
70.Janne, Rahikainen, JSENS---------1--------1
71.Niko, Hokkanen, RiMPKK----------------1-1
72.Teemu, Ojala, MENS-1----------------1
73.Tomi, Hartikainen, IMK--------------1---1
74.Aksu, Keurulainen, KonnMK/UA-------------1----1
75.Mikko, Hyytiäinen, MieMK----------1-------1
76.Eeli, Saari, KaMoKe-----------------11

Nousu C-luokasta B-luokkaan: 2 pistettä
Nousu B-luokasta A-luokkaan: Kilpailukausittain määriteltävän nousupistemäärän jälkeen ajaja voi
siirtyä kesken kauden A-luokkaan. Lajiryhmä päättää vuoden lopussa,
montako luokittelupistettä tarvitaan A-luokkaan nousemiseksi. Kauden
aikana 7 pistettä kerättyään siirtyy heti A-luokkaan.